Věděli jste, že?
Do bubnů praček dnes běžně házíme syntetické deriváty ropných látek, změkčovače, optické zjasňovače a umělé parfémy. Zbytky těchto chemikálií nám zůstávají v oblečení, mohou se kumulovat ve vodních organismech a negativně ovlivňovat celý vodní ekosystém.
Ekologické praní a sušení prádla
Věděli jste, že?
Do bubnů praček dnes běžně házíme syntetické deriváty ropných látek, změkčovače, optické zjasňovače a umělé parfémy. Zbytky těchto chemikálií nám zůstávají v oblečení, mohou se kumulovat ve vodních organismech a negativně ovlivňovat celý vodní ekosystém.
Látky ropného původu, chlór, fenoly, sulfáty, parabeny, triclosan nebo syntetické parfémy. To vše najdete v běžných pracích prostředcích. Spousta cizích názvů, ve kterých se málokdo z nás vyzná. Jsou účinné a levné - ale mohou mít nežádoucí vliv na nás i na přírodu.
TIP: Jak prát přírodně a cítit se v oblečení jako v bavlnce? Proč praním na 30 °C neušetříte a proč bělejší neznamená čistější? 8 věcí, které jste možná nevěděli o eko praní, jsme shrnuli do blogového článku.
Své oblečení v nich sice dobře vypereme, ale zbytky těchto látek mohou v našich oděvech zůstat. Oblékneme se a po malých dávkách je dlouhodobě absorbujeme kůží i dechem. Mohou způsobovat alergické reakce, vyrážky či ekzémy.
Skrze odpady se tyto látky dostávají do povrchových i spodních vod. Mohou mít negativní vliv na vodní organismy a na přírodu vůbec. A dostanou se i zase zpět k nám. Vodovodním kohoutkem nebo třeba ve formě ryby na talíři.
Ale jde to i jinak.
Moderní ekologické prací prostředky - prášky, gely či avivážní přípravky - jsou založené na bázi přírodních minerálních látek a rostlinných složek. Jsou šetrné k vašemu zdraví a v přírodě kompletně odbouratelné. Vaše prádlo vyperou stejně dobře, díky éterickým olejům krásně voní a jsou cenově dostupné. Vyzkoušejte je.
Chceme přispět k etickému a zodpovědnému nakupování. Žádné z produktů, které prodáváme (drogerie, kosmetika nebo třeba osvěžovače), nebyly testované na zvířatech. Mnohé značky mají přímo certifikaci od Vegan Society a Cruelty-Free.
Rádi byste se dozvěděli o problematice ekologického praní víc? Mrkněte na našeho průvodce praním na blogu!
Jak vybrat nejlepší prací prášek, který si poradí s odolnými skvrnami, aniž by zatížil zdraví a planetu? Srovnání pracích prášků a spoustu tipů najdete v tomto článku.
Věděli jste, že prací sílu prostředkům propůjčují látky zvané tenzidy? A že některé druhy mohou být obzvlášť kruté k vaší pokožce? Na zoubek se jim můžete mrknout v tomto článku.
Batolí se vám doma malé dítko? Pak okoukněte i tento článek s tipy na šetrné prací prostředky pro miminka.
Jak přeprat alergie na prací prášek radíme tady. V článku kromě jiného najdete tipy na ozkoušené hypoalergenní prací prášky.
Jak na výrobu domácí aviváže a máchadla? Dá se provonět a změkčit prádlo i bez nich? Nakoukněte na náš blog.
Proč v našich produktech budete jen marně hledat živočišné složky se pak můžete dočíst ve čtyřdílném blogovém seriálu.
Potravinářská kvalita
Vhodný i na vlnu a hedvábí
33 pracích dávek v 1 litru
Univerzální pomocník do domácnosti
Pro výrobu domácího prášku
Trio, které už nedáte u ruky
Bestsellery ekologického praní
Využívá sílu aktivního kyslíku
Nejprodávanější na Econea.cz
Mohlo by vás zajímat
Tady vždycky trčí, co právě teď frčí
7 bestsellerů na vlasové průšvihy
Rozčísli jsme háro suché, zacuchané, mastné, krepaté i zplihlé. Takže koneček dobrý, všechno dobré. :)
Jak si nevylámat zuby na pastách
Mrkli jsme tomu na zoubek. 7 věcí, které jste netušili o zubních pastách, a čemu se vyhnout ve složení.
Imunita jako z oceli
Jak posílit obranyschopnost svého těla přirozenou cestou? Hop do regálu s doplňky stravy.